Ana Sayfa       Hakkımızda       Ürünler       Referanslar       İletişim                 

ÜRÜN GRUPLARIMIZ
 Cam Filmleri
 Paspas Sistemleri
 Kaydırmazlık Ürünleri
 İs ve İşçi Güvenlik Ürünleri
 Antistatik
 Emniyetli Sigara Söndürücü
 Bant ve Yapıştırıcılar

HABERLER
TROY’un İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’daki operasyonları yeni katılımlarla devam etmektedir.

Zemin kaydırmazlığında yeni nesil kimyasal Slip Stop Özel Formülüyle Türkiye'de.

Günesin zararlı ultraviyole ve kızılötesi ısınlarını %90‘ın üzerinde geri yansıtan Seffaf Günes Kontrol Filmleri artık Türkiye’de.

Cam Filmi

 • Güneş Kontrol Filmi
 • Güvenlik Filmi
 • Güneş + Güvenlik Filmi
 • Araç Filmi
 • Dekoratif Film

 NEDEN GÜNEŞ KONTROL FİLMİ KULLANMALIYIM? 
 • Binanızı yazın serinletmek için klima kullanıyorsanız
 • Klima kullanmıyor fakat ihtiyaç duyuyorsanız
 • Çalışma ve/ya yaşama ortamınızda ekranlarınız, monitörleriniz parlıyor ve görmeniz zorlaşıyorsa
 • Eşyalarınız, dekorasyonunuz soluyorsa
 • Binanızın estetik olarak daha hoş görünmesini istiyorsanız
 • Yüksek koruma faktörlü güneş kremleriyle korunmaya çalıştığımız, güneşin zararlı etkilerinden aramızda sadece bir cam olduğunda korunamayacağınızın farkındaysanız
 • Güneş kontrol filmi ( Isı Filmi ) kullanmak için yeterli nedeniniz var demektir.
 3M SCOTCHTINT GÜNEŞ KONTROL FİLMİ 

Hayatımızı nasıl kolaylaştırır ve çalışma mekanizması nedir?

3M Scotchtint güneş kontrol filmi , camlarımızdan güneşle gelen zararlı ışınların reflekte edilmesi için dizayn edilmiştir. Görünür ışık miktarı refleksiyonu ile güneş kaynaklı ısının refleksiyonu arasında tam olarak doğru orantı yoktur. Tipik renklendirilmiş camlar ve cam filmleri öncelikle ısı biriktirme mantığı ile çalışır. Koyu renkler güneş kaynaklı enerjiyi camlarda biriktirir. Bu tipte üretilmiş cam ve cam filmi mekanın ısınmasını hiçbir zaman refleksiyon sistemiyle çalışan cam filmi kadar azaltamaz.

Reflektif filmler ise metalize kaplı yüzeye sahiptir. Bu metalize edilmiş filmler, güneşle gelen ısının camlarınızdan yansıtılarak mekana girişini engeller. Ultraviyole koruması yapışkan tabakanın asıl görevi olup filmin diğer bileşenleri; metal, polyester film, aşınmayı engelleyici tabakadır. UV koruması ev veya ofis dekorasyon malzemelerinin solmasını engeller. 3M Scotchtint cam filmi daha uzun süreli kulanım için patenti 3M ‘e ait olan aşınmaya dayanıklı tabakayla kaplanmıştır.

3M Cam Filmi yeni Prestij Serisinin getirdiği yenilik nedir?

3M patentli, yepyeni çok katmanlı Üstün Optik film teknolojisi kullanılan bu filmler, kızılötesi ışınlarının %97’sini spektral olarak ayırıp geri yansıtır ve UV ışınlarını önler buna karşılık görünen ışığın engellenmeden içeri süzülmesini sağlar.

Bu filmler camlarınıza uygulandığında içeri giren güneş ısısını azaltırken güneş ışığının girmesini engellemeyecektir, bu 2 faktör de enerji harcamalarınızın azalmasını sağlayacaktır.Doğadan ilham alan bu yeni teknoloji yüzlerce ince polimer katmanı kullanarak üstün performansına ulaşır. Korozyona uğramaz ve cep telefonu sinyallerini bozmaz. Prestij Serisi son teknoloji filmlerinin güneş kontrol özelliklerinin yanısıra “ güvenlik filmi ” özelliğini birleştirdiği Ultra Prestij versiyonu da mevcuttur.

3M Scotchtint Plus Dört mevsim filmlerinin ( LE ) çalışma mekanizması nasıldır?

Patenti 3M'e ait olan, Scotchtint Plus dört mevsim filmi , güneş kontrol filmi ile aynı mekanizmada çalışıp ısınmayı engellerken, soğuk hava koşullarında da içerideki ısınmış havanın camdan dışarı çıkmasını engeller.

Neden ticari binalar camlarında güneş kontrol filmi kullanmalıdır?

Daha düşük soğutma ve ısıtma maliyetleri sağlamak, ısıtma ve soğutma ekipmanlarının bakım masrafını azaltmak, estetik ve dış görünümü güzelleştirmek, güvenlik seviyesini arttırmak, klimalarının ömrünü uzatmak başlıca nedenlerdir. Müşterilerimizin çoğunluğu enerji tasarruf etmek, bina görünümünü iyileştirmek için 3M Scotchtint Cam Filmi tercih etmişlerdir.

3M Scotchtint Cam Filmi , enerji tasarrufuyla kendisine yapılan yatırımı ne kadar sürede geri öder?Bu sorunun cevabı için; cam kaplı alanın büyüklüğü, seçilen cam filmi tipi, cam tipi, enerji maliyetleri gibi kriterler göz önüne alınıp hesaplama yapılmalıdır. Ortalama bir değer verilmesi istenirse 2-5 yıl içinde bu yatırım size enerji tasarrufu olarak geri dönecektir. Ancak 6 aydan kısa sürede elde edilmiş başarılı sonuçlarla da karşılaşılmıştır.

3M Scotchtint Cam Filmi nasıl uygulanır?

3M Scotchtint filmi 3M tarafından yetkili kılınmış ve özel eğitimli uygulama ekipleri tarafından uygulanır. Cam filmi çoğunlukla camın iç yüzeyinden uygulanır. Birinci aşamada camın çok iyi şekilde temizlenmesi gerekir. Daha sonra hazırlanan özel sıvılar cama ve cam filmine püskürtülür, ardından özel bir ragle ile cam ile cam filmi arasındaki sıvı ve hava alınır.

3M Scotchtint Cam Filminin kuruması için ne kadar süreye ihtiyaç vardır?

Cam filminin camla bir bütün haline gelip tam kuruması için önerilen süre 30 gündür. Cam filmi uygulandıktan sonra su ve hava kabarcıkları kalabilir, ancak kuruma süresi sonunda bu lekeler kaybolacaktır. Yukarıda verilen süre tamamen hava şartlarına bağlıdır. Bu süre yazın 10-15 gün olabileceği gibi, kış şartlarında 45 güne kadar çıkabilir. Ancak cam filmi tam olarak kuruduktan sonra performans gösterecektir.

3M Scotchtint Cam Filmi uygulamasını kendim yapabilir miyim?

3M Scotchtint Cam Filmi uygulamak için profesyonel uygulama ekiplerine ihtiyaç vardır. 3M Scotchtint cam filmi yetkili uygulamacıları bu işi yüksek kalitede yapabilecek eğitimlerle donatılmışlardır. Bu yöntemle hem kaliteli ürün, kaliteli uygulama ve bunun yanında 3M Cam Filmi garantisi elde etmiş olacaksınız.

3M Scotchtint Cam Filmi nasıl temizlenebilir?

30 günlük kuruma süresi sonunda, 3M Scotchtint Cam Filmi normal temizlik malzemeleri kullanılarak temizlenebilir. Ancak temizlik yaparken çizici sert fırça ve/ya kesici malzemeler kullanmamalısınız.

3M Scotchtint Cam Filmi kullanım ömrü ne kadardır?

3M Scotchtint cam filmi uzun yıllar kullanılmak amacı ile dizayn edilmiştir; cam filmi tipine göre garanti süresi değişir. Ortalama bir camfilmi kullanım süresi içeriden uygulamalar için 15-20 yıl iken, dış uygulamalarda 7-8 yıldır. İçeriden yapılan uygulamalarda garanti süresi on (10) yıl, dışardan yapılan uygulamalarda ise dört (4) yıldır.

Filmlerin sağladığı ultraviole koruması zaman içinde etkinliğini kaybeder mi?

Hayır, Ultraviyole ( UV ) koruması filmlerin yapışkanı ile sağlanmaktadır ve özelliğini uzun yıllar kaybetmemektedir. A.B.D' nin başkenti Washington'da örnek seçilen bir binada, 10 yıl önce yapılmış bir uygulama incelenmiş ve UV geçişinin %1 ‘ in altında olduğu ölçülmüştür.

 NEDEN GÜVENLİK FİLMİ KULLANMALIYIM?  • Deprem kuşağında yaşıyorsanız,
 • Terör tehlikesi olan bir bölgede yaşıyorsanız,
 • Camınızın kırılarak hırsızlık ve gasp yapılması riskiniz varsa,
 • Herhangi bir çarpma, düşme nedeniyle kırılabilecek ve zarar verebilecek camlarınız ve/ya aynalarınız varsa,
 • Herhangi bir şekilde ( taş, sopa, molotof kokteyli vs… ) camlarınızdan mülkünüze saldırı tehlikesi varsa,
 • Güvenlik Filmi kullanmak için yeterli nedeniniz var demektir.
 3M SCOTCHSHIELD ULTRA GÜVENLİK FİLMİ 

3M Scotchshield Ultra Güvenlik Filmi çalışma mekanizması nasıldır?

3M Scotchshield Ultra Güvenlik Filmi , cam kırıldığında kırılan parçaların dağılmasını engellemek için dizayn edilmiştir. 3M Scotchtint Güneş Kontrol Filmi ile, 3M Scotchshield Güvenlik Filmi karşılaştırıldığında güvenlikfilmi daha kalın polyesterden ve daha kuvvetli yapışkandan üretilmiştir, 3M Scotchshield Ultra Güvenlik Filmi camfilmi endüstrisinin benzeri olmayan ürünleridir. Bu ürünler benzersiz bir yapıda, micro boyutlama ile ince katmanların birleşmesinden oluşur. Bu teknoloji sayesinde aynı kalınlıktaki diğer filmlerden 44 kat daha fazla yırtılma direncine sahiptir.

3M Scotchshield Ultra Güvenlik Filmi fırtınaları, kurşunlu saldırıları veya hırsızları durdurur mu?

3M Scotchshield Ultra Güvenlik Filmi , fırtınalarda, depremlerde, kurşunlu saldırılarda ve hırsızlık durumlarında camın kırılma direncini arttırıp dağılmasını engeller. Örneğin; şiddetli bir patlama anında camlarınızın dağılmasını engelleyerek, güvenlik seviyesini ciddi oranda arttırır. Kırılan camların etrafa uçuşarak oluşturabileceği riskleri azaltır. 3M Scotchshield Güvenlik Filmi aslen terörist bombalama ve saldırılara karşı dizayn edilmiştir. Bu güvenlik filmleri patlama anında oluşan basıncın etkisiyle, camların dağılmasını engelleyerek mal ve can güvenliğinize katkı sağlar. 3M Scotchshield Ultra Güvenlik Filmi hırsızlık riskine karşı da ciddi güvenlik sağlar. Film camın güvenlik seviyesini arttırarak, taşlı sopalı saldırılar anında camın dağılmasını engeller, film camı bir arada tutar.

3M Scotchtint and 3M Scotchshield Cam Filmi üreticisi 3M midir?

Cam filmi sektöründe 3M'den daha fazla tecrübeye sahip herhangi bir firma yoktur. 3M'in 1966 yılında bu ürünün ilk patentini almıştır. Kendi metalini, yapıştırıcısını ve polyesterini üreten, Türkiye'de hizmet verdiği müşterilerine, üretici firma garantisi veren tek firma 3M'dir. Sadece bu özellik bile 3M'i rakiplerinden ayırmak için yeterlidir. 3M Dünya'da ve Türkiye'de müşterilerine ve yatırımcılarına, 100 yıllık tecrübesiyle, kalitesini ve güvenilirliğini ispatlamıştır.

 NEDEN 3M CAM FİLMLERİNİ TERCİH ETMELİYİM? 

3M Türkiye'de yerleşik, dünyaca tanınmış bir firmadır. Gerçek üretici firma garantisini belgeli olarak Türkiye'de sadece 3M cam filmi ile bulabilirsiniz.

3M Cam filmi mucididir. Dünyada milyonlarca metrekare uygulanmış cam filmleri uzun yıllardır hizmet vermektedir.

Müşterilerimize verdiğimiz teknik spesifikasyonlar, uluslararası kabul görmüş normlarda test değerlerini içermektedir.

3M ürün kodları Amerika'dan Avustralya'ya kadar standart ve beynelmileldir. Üretim tüm dünya için sadece Amerika ve İngiltere'de 3M ‘in kendi fabrikalarında yapılmaktadır. Türkiye için menşei belirsiz özel kodlu ürünler bulunmamaktadır.

TROY olarak toplam cam filmi taahhütlerimizin %50’sini daha önce farklı ürünlerle şansını denemiş ve daha sonra 3M’ i tercih etmiş müşterilerimiz oluşturmaktadır.
 

3M OTOMOTİV FİLMLERİ

 

Güvenlik filmi aracınızda herhangi bir darbe sonucunda oluşabilecek, cam kırılmalarına karşı can ve mal güvenliği sağlamaktadır. Hırsızlık, kapkaç gibi tehditlere karşı caydırıcı etki sağlayan 3M Scotchshield güvenlik filmi ile aracınızın camları bir bütün halinde kalmakta ve dağılmamaktadır.


Güneş filmi 3M'in geliştirdiği teknolojilerin son ürünü olarak, rengi asla solmayan, görünüşünü ilk günkü gibi koruyan, yüksek güneş ışığı refleksiyonu sağlayan özelliklere sahiptir. 3M Color Stable Oto Filmi ile maksimum ısı refleksiyonu sağlanır.

Ton seçeneği bulunuyor mu?

Filmlerin açık, orta ve koyu tonları bulunmaktadır.

Uygulama ne kadar sürer?

Uygulama aracın tipine göre 1 ile 3 saat arasında sürmektedir.

3M Araç Filmi Serilerinden yeni Crystalline Filminin getirdiği yenilik nedir?

3M Crystalline Otomotiv Cam Filmi , araçlarda ön cam dahil güneşden korunmanın şeffaf bir film ile sağlandığı ileri teknoloji bir buluştur . Çok katmanlı nano teknoloji kullanılarak üretilen bu filmler UV ışınları 99% oranında kestiği gibi kızılötesi ışınları da 97% oranında kesmektedir.

3M'in farkı nedir ?

Piyasada bulunan ürünlerin büyük çoğunluğu kalitesiz olup, çok kısa sürede rengi mor ya da kızıl gibi renklere dönüşmekle birlikte, çizilmeye karşı dirençsizdir. Eğitimsiz kişilerce yapılan uygulama ile birlikte kalitesiz olan bu filmler, kısa bir süre içinde deforme olup kullanılmayacak hale gelmektedir. Oto Filmi Serilerinde Üretici garanti belgesi, 3M markası ile Türkiye'de 5 yıl olarak verilmektedir. Uygulamadan sonra garanti belgenizi istemeyi unutmayınız.
 3M SCOTCHSHIELD ULTRA GÜVENLİK FİLMİ 

3M Scotchshield Ultra Güvenlik Filmi çalışma mekanizması nasıldır?

3M Scotchshield Ultra Güvenlik Filmi , cam kırıldığında kırılan parçaların dağılmasını engellemek için dizayn edilmiştir. 3M Scotchtint Güneş Kontrol Filmi ile, 3M Scotchshield Güvenlik Filmi karşılaştırıldığında güvenlikfilmi daha kalın polyesterden ve daha kuvvetli yapışkandan üretilmiştir, 3M Scotchshield Ultra Güvenlik Filmi camfilmi endüstrisinin benzeri olmayan ürünleridir. Bu ürünler benzersiz bir yapıda, micro boyutlama ile ince katmanların birleşmesinden oluşur. Bu teknoloji sayesinde aynı kalınlıktaki diğer filmlerden 44 kat daha fazla yırtılma direncine sahiptir.

3M Scotchshield Ultra Güvenlik Filmi fırtınaları, kurşunlu saldırıları veya hırsızları durdurur mu?

3M Scotchshield Ultra Güvenlik Filmi , fırtınalarda, depremlerde, kurşunlu saldırılarda ve hırsızlık durumlarında camın kırılma direncini arttırıp dağılmasını engeller. Örneğin; şiddetli bir patlama anında camlarınızın dağılmasını engelleyerek, güvenlik seviyesini ciddi oranda arttırır. Kırılan camların etrafa uçuşarak oluşturabileceği riskleri azaltır. 3M Scotchshield Güvenlik Filmi aslen terörist bombalama ve saldırılara karşı dizayn edilmiştir. Bu güvenlik filmleri patlama anında oluşan basıncın etkisiyle, camların dağılmasını engelleyerek mal ve can güvenliğinize katkı sağlar. 3M Scotchshield Ultra Güvenlik Filmi hırsızlık riskine karşı da ciddi güvenlik sağlar. Film camın güvenlik seviyesini arttırarak, taşlı sopalı saldırılar anında camın dağılmasını engeller, film camı bir arada tutar.

3M Scotchtint and 3M Scotchshield Cam Filmi üreticisi 3M midir?

Cam filmi sektöründe 3M'den daha fazla tecrübeye sahip herhangi bir firma yoktur. 3M'in 1966 yılında bu ürünün ilk patentini almıştır. Kendi metalini, yapıştırıcısını ve polyesterini üreten, Türkiye'de hizmet verdiği müşterilerine, üretici firma garantisi veren tek firma 3M'dir. Sadece bu özellik bile 3M'i rakiplerinden ayırmak için yeterlidir. 3M Dünya'da ve Türkiye'de müşterilerine ve yatırımcılarına, 100 yıllık tecrübesiyle, kalitesini ve güvenilirliğini ispatlamıştır.

 NEDEN 3M CAM FİLMLERİNİ TERCİH ETMELİYİM? 

3M Türkiye'de yerleşik, dünyaca tanınmış bir firmadır. Gerçek üretici firma garantisini belgeli olarak Türkiye'de sadece 3M cam filmi ile bulabilirsiniz.

3M Cam filmi mucididir. Dünyada milyonlarca metrekare uygulanmış cam filmleri uzun yıllardır hizmet vermektedir.

Müşterilerimize verdiğimiz teknik spesifikasyonlar, uluslararası kabul görmüş normlarda test değerlerini içermektedir.

3M ürün kodları Amerika'dan Avustralya'ya kadar standart ve beynelmileldir. Üretim tüm dünya için sadece Amerika ve İngiltere'de 3M ‘in kendi fabrikalarında yapılmaktadır. Türkiye için menşei belirsiz özel kodlu ürünler bulunmamaktadır.

TROY olarak toplam cam filmi taahhütlerimizin %50’sini daha önce farklı ürünlerle şansını denemiş ve daha sonra 3M’ i tercih etmiş müşterilerimiz oluşturmaktadır.

 3M OTOMOTİV FİLMLERİ Güvenlik filmi aracınızda herhangi bir darbe sonucunda oluşabilecek, cam kırılmalarına karşı can ve mal güvenliği sağlamaktadır. Hırsızlık, kapkaç gibi tehditlere karşı caydırıcı etki sağlayan 3M Scotchshield güvenlik filmi ile aracınızın camları bir bütün halinde kalmakta ve dağılmamaktadır.

Güneş filmi 3M'in geliştirdiği teknolojilerin son ürünü olarak, rengi asla solmayan, görünüşünü ilk günkü gibi koruyan, yüksek güneş ışığı refleksiyonu sağlayan özelliklere sahiptir. 3M Color Stable Oto Filmi ile maksimum ısı refleksiyonu sağlanır.

Ton seçeneği bulunuyor mu?

Filmlerin açık, orta ve koyu tonları bulunmaktadır.

Uygulama ne kadar sürer?

Uygulama aracın tipine göre 1 ile 3 saat arasında sürmektedir.

3M Araç Filmi Serilerinden yeni Crystalline Filminin getirdiği yenilik nedir?

3M Crystalline Otomotiv Cam Filmi , araçlarda ön cam dahil güneşden korunmanın şeffaf bir film ile sağlandığı ileri teknoloji bir buluştur . Çok katmanlı nano teknoloji kullanılarak üretilen bu filmler UV ışınları 99% oranında kestiği gibi kızılötesi ışınları da 97% oranında kesmektedir.

3M'in farkı nedir ?

Piyasada bulunan ürünlerin büyük çoğunluğu kalitesiz olup, çok kısa sürede rengi mor ya da kızıl gibi renklere dönüşmekle birlikte, çizilmeye karşı dirençsizdir. Eğitimsiz kişilerce yapılan uygulama ile birlikte kalitesiz olan bu filmler, kısa bir süre içinde deforme olup kullanılmayacak hale gelmektedir. Oto Filmi Serilerinde Üretici garanti belgesi, 3M markası ile Türkiye'de 5 yıl olarak verilmektedir. Uygulamadan sonra garanti belgenizi istemeyi unutmayınız.

 ana sayfa